Kurs 4D:   Dwa Drzewa –

Dorosły i Dziecko

Roczna podróż rozwojowa

dla mam, które pragną stać się taką osobą

na jaką chciałyby wychować dziecko.

Co Ci da ten kurs?

Pragniesz wychować dzieci tak, aby potrafiły dążyć w życiu do szczęścia, czuły własną wartość i potrafiły kochać nie tylko innych, ale też siebie? Starasz się dać dzieciom na drogę życia poczucie, że są ważne i kochane?

Czy pomyślałaś kiedyś o tym, że główną osobą, która daje dziecku wzór, jak podchodzić do siebie samego, jesteś właśnie Ty, jego mama?

To, jak traktujesz siebie ma olbrzymi wpływ nie tylko na Twoje emocje, ale też na emocje dziecka i całe jego wyobrażenie o świecie i swoim miejscu w nim. W tym kursie w ciągu jednego roku nauczysz się zadbać o zdrową relację do siebie samej – a także przekazać tę umiejętność dziecku.

 

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla Mam, które pragną uzdrowić relację do siebie samej i stworzyć w ten sposób solidny fundament dla rozwoju dziecka (a także dla własnej samorealizacji).

Jeżeli pomimo tego, że stosujesz zasady rodzicielstwa bliskości, zdarzają się sytuacje, w których nie udaje Wam się dojść do porozumienia a Ty nie wiesz dlaczego – bardzo prawdopodobnie przyczyna tkwi głębiej – w Waszej wzajemnej relacji albo w Twojej relacji do siebie samej.

W kursie nauczysz się znajdywać przyczyny takich problemów i usuwać przeszkody, które nie pozwalają Wam rozumieć się nawzajem i rozwijać się w szczęśliwego człowieka.

Kurs został pomyślany tak, aby był dopasowany do potrzeb zajętych Mam, które mają mało czasu i często zapominają o tym, aby zadbać o siebie. Wymaga od Ciebie minimum czasu, daje maksymalne efekty.

 

Dla kogo kurs natomiast nie jest przeznaczony?

Dla osób, które nie chcą niczego zmieniać w swoim myśleniu i zachowaniu, nie wierzą, że dążenie do zmiany mogłoby cokolwiek dać, albo czują, że całkowicie brakuje im sił psychicznych, które są potrzebne nawet do łagodnych zmian. W tym ostatnim przypadku lepszym wyborem będzie indywidualna terapia.

 

Kurs opiera się na Metaforze Dwóch Drzew

Obraz Dwóch Drzew to stworzone przeze mnie narzędzie, które pozwala Mamo w prosty sposób znajdywać przyczyny problemów w komunikacji, emocjach i relacjach, zarówno z dziećmi, jak i ze sobą. 

Jedno z drzew na obrazie symbolizuje Mamę, drugie drzewo należy do Dziecka. Jedno i drugie drzewo potrzebują tego samego, aby mogły rosnąć i wydawać najlepszy plon. Na obrazie widać słońce, powietrze, wodę, ziemię, korzenie, pnie i gałęzie. Każdy z tych elementów ma konkretne znaczenie – w kursie nauczysz się, jak o niego zadbać, aby w Waszym życiu i relacjach panowała harmonia.

Będziemy pracować najpierw z drzewem rodzica a potem z drzewem dziecka – bo aby móc coś przekazać dziecku, dobrze najpierw samemu to mieć.

 

Czego konkretnie nauczę się w kursie?

Dbać o zdrową relację ze sobą i innymi

W szczęśliwych relacjach z innymi ludźmi bardzo pomaga zdrowa relacja do siebie samej. Kurs pomoże Ci stać się przyjacielem siebie samej nie tylko w głowie, ale także w ciele, w sercu i w czynach. 

Usłyszeć odpowiedzi na trudne pytania, które płyną z Twojego serca

Nauczysz się zadawać sobie pytania, które pomogą ci odkryć Twoje własne odpowiedzi na wątpliwości, które przynosi życie.

Rozpoznawać źródła problemów i rozwiązywać je

Obraz dwóch drzew to proste narzędzie do analizy sytuacji, pozwalające spojrzeć z dystansem na sytuacje, w których mamy problem z zachowaniem dziecka albo własnymi odczuciami, i nie umiemy określić, skąd się bierze i jak go rozwiązać.

Skierować uwagę na to, co naprawdę ważne

Przez cały rok jedna lekcja tygodniowo w wersji do czytania lub słuchania

Lekcje bazują na poszczególnych elementach obrazu dwóch drzew – każdy z nich jest niezbędny do tego, aby w relacjach panowała harmonia, abyśmy radzili sobie z emocjami i potrafili się komunikować. Wolne tempo umożliwiające przerwanie kursu i powrót do niego na przykład po wakacjach.

Peleton współpodróżniczek w zamkniętej grupie facebookowej, wzajemne wsparcie i motywacja

 Chyba nic innego tak nie podtrzymuje motywacji, jak wspólna praca w grupie i przyglądanie się nawzajem swoim sukcesów a także wspieranie w wyzwaniach.

Moja obecność i aktywne wsparcie przez cały czas

Na forum intymnej grupy chętnie pochylę się razem z Wami nad każdym tematem i osobistym wyzwaniem, które się pojawi. Razem przetrenujemy zastosowanie obrazu dwóch drzew do konkretnych problemów, które mogą się u Ciebie w domu pojawić. 

Ten kurs będziemy tworzyć razem, więc może w nim być dokładnie to, czego właśnie Ty potrzebujesz. Cały czas będziemy w kontakcie a ja będę na bieżąco reagować na Twoje potrzeby. W ramach niespodzianki na pewno pojawią się dodatkowe elementy.

Często zadawane pytania

Dlaczego kurs nie jest darmowy?

Rok to długi czas i duży kawał roboty – zarówno dla uczestniczek, jak i dla mnie. Gdyby kurs był darmowy, nie udałoby nam się utrzymać motywacji.

 

W jaki sposób można zapłacić?

Ze względu na to, że nasza firma ma siedzibę w Czechach, możliwe są tylko płatności online kartą. 

Dlaczego kurs odbywa się w grupie facebookowej a nie na osobnym portalu?

Z mojego doświadczenia taka forma jest najwygodniejsza – nie trzeba nigdzie się osobno logować, ponadto facebook sam przypomina o nowościach w kursie i pomaga utrzymać na nim uwagę przez cały rok.

 

Gwarancja zadowolenia

Zależy mi na tym, żebyś była naprawdę zadowolona z kursu. Gdyby jednak w trakcie okazało się, że z jakiegoś powodu nie chcesz kontynuować pracy w naszej grupie, możesz w każdym momencie zrezygnować a ja zwrócę Ci pieniądze za niewykorzystaną część kursu. Nie będziesz musiała mi niczego tłumaczyć.

Masz pytania? Napisz do mnie!

5 + 13 =