Bajki z kolorowankiami, które leczą dziecięce zmartwienia.

Bajki Mamy Przyjaciela i kolorowanki tworzymy po to, aby pomóc dzieciom radzić sobie z emocjami w chwilach, które mogą być dla nich trudne. Dorośli szybko zapominają, jak to jest być dzieckiem i co wszystko może być powodem obaw lub zmartwień. W tych bajkach bohaterzy przeżywają różne sytuacje dnia codziennego, podobne do tych, które przeżywa każde dziecko. Dziecko może się z nimi utożsamić, bo często czuje to samo.

Bohaterami bajek jest rodzina smoków latających, która żyje w świecie płazów i gadów zupełnie podobnym do naszego. Główny bohater – smoczek Wojtuś jest w wieku przedszkolnym i ma młodszego braciszka Maćka. Tematy bajek obejmują sytuacje, które mogą wzbudzać w dzieciach emocje – narodziny rodzeństwa, rozpoczęcie edukacji przedszkolnej, wizytę u lekarza, ale także kłótnię rodziców czy konflikty z rówieśnikami. Bajki są uzupełnione kolorowankami, dzięki którym dziecko ma możliwość własnej aktywności podczas słuchania bajki.

Jeżeli dokonasz subksrypcji, będziesz otrzymywać nowe bajki z kolorowankami na swój e-mail raz albo dwa razy w miesiącu. 

Niektóre bajki mają też swoje wersje audio, przeznaczone do słuchania – cztery z nich znajdziesz poniżej. Dwie z nich powstały przy współpracy z zespołem ochotników z Szkół Niepublicznych przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami.  (superszkoly.edu.pl), dwie nagrałam sama 🙂